Karerhaber’den: Özgün Kaplanseren Egitim Bursu’nda 6. Dönem

İlki 2011-2012 eğitim yılında verilmeye başlanan Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu‘nun bu yıl  6. Dönem bursları veriliyor. Dönemin birinci ay bursları 18 Ekim 2016 tarihinde öğrencilerin banka hesaplarına yatırıldı. İkinci ay bursunun  hangi gün verileceği ise şimdiden belirlenmiş. İkinci ay burs tarihi: 21 Kasım 2016.

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu Aygül – Şakir Kaplanseren çifti tarafından 16 Ağustos 2011 günü 22 yaşında kaybettikleri kızları Özgün‘ün anısına veriliyor. Düzenli ve hiç aksatılmadan verilen eğitim bursunda bu yıl 6. dönem. Her yıl 5 üniversitesi öğrencine karşılıksız sağlanan burs için başvurular www.binlom.com internet sitesi üzerinden yapılıyor. Ayrıca bu sitede Özgün‘ün hayatı, mektupları, onun hakkında yazılan yazılar yer alıyor.

Bursiyerler ailenin bir çocuğuymuş gibi kabul görüyor ve mezun olana kadar her eğitim döneminde 8 ay boyunca burs almaya devam ediyor. Buna karşın kimi bursiyerler ise mezun olduktan ve iş hayatına başladıktan sonra gönüllü olarak bursa destek veriyor. Az rastlanan bu karşılıklı dayanışma örneği ile aile yakınları ve yardımsever kişilerin verdiği destek Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu‘nun uzun yıllar devam ettirilebileceğine ve hatta kurumlaşabileceğine dair umutları artırıyor.

Teşekkürler Aygül, teşekkürler Şakir!

Gözlerinizden öperim, öperiz.

Karerhaber, 21.10.2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.