İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BİNGÖL DERNEKLERİ GÜNAH ÇIKARIYOR….

İstanbul’da yayımlanan Bingöl haberci gazetesinin 1. sayfası siyah zemin içinde, ” Siyasi partilere sert  şekilde bir tepki ilanıyla çıktı.
İstanbul genelinde 110 İl, ilçe, iş adamları ve Köy derneğinin ortak bir metinle “TÜRKİYE KAMUOYUNA DUYURU” şeklindeki açıklamada, şu sözlere yer verildi.
Türkiye Kamuoyuna Duyurulur
İstanbul’da faaliyet yürüten 110 sivil toplum kuruluşu içinde, Bingöl İl Dernekler Federasyonları, İl Dernekleri, ilçe Dernekleri, iş adamı Dernekleri ve Köy Dernekleri olarak, 12 Haziran’da yapılacak genel seçimde, “Ak Parti, CHP ve Has Parti”den aday adayı olan hemşerilerimizin seçilebilecek sıralamada yer verilmemesi, bizleri derinden üzmüştür.
İstanbul’da 100 bin seçmenimizin ve sivil toplum örgütlerimizin temsilcileri olarak, aramızdan Ak Parti’den aday adayı olan 7, CHP’den aday adayı olan 5, ve Has Parti’den aday adayı 1 hemşerimizi listelerin seçilebilecek sıralamasında görmememiz, adalet ve hakkaniyet ölçülerine uymamaktadır.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde İstanbul’da hiçbir hemşerimiz, milletvekili “şerefine” layık görülmemiştir. Belediye başkanlığı adayı olarak da gösterilmemiştir. Oysa Bingöl, 1982 dikta Anayasasına karşı duruşu, son üç dönemdir Ak Parti’ye rekor desteklerine rağmen, bu parti tarafından hiçbir aday adayımıza yer verilmemiştir. Bingöllüyü kaale almayan partiler; 12 Haziran’da gereken cevabı sandıkta alacaklardır!
Kamuoyuna saygı ile duyurulur
BİNGÖL SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ
www.bingolhaberci.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın