İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karer’de Kırmızı Kart Yok

1. Karer Kültür Festivali’nin Kupasi Ozan`a

…..

Spor karsılaşmalarda dostluk bası çekecek, her şekilde Karer kazanacaktı. Sloganımızı da sevgili Yüksel Kiyak belirlemişti.”Karer’de kırmızı kart yok!”
Evet, bu çok anlamlıydı. Bunun  esprisini de benim sevgili Engin Tüzün´e gösterdiğim kırmızı kartlı fotoğraf karesi bunu çok iyi bir şekilde ifade ediyor. O kareye bir daha bakmanızı önereceğim. Çünkü benim gösterdiğim kırmızı karta karşılık Engin gülüyor. Bu da gerçekten “Karer’de kırmızı kartın geçerliliği yok” mesajını veriyor bize.
Diğer bir yandan da yapılan futbol karsılaşmaları sonucu: Sütlüce (Darebi) ve Sarıdibek (Körkan)  finale kaldı. Finalin hakeminin de Körkanli olması dostluğu daha da pekiştiriyordu. Dostluğu  asıl pekiştiren adımın da tam bundan sonraki aşamada gelmesi…
Bunun da duygularımızın yoğunlaşmasına ve  gururlanmamıza değecek bir hareket diye düşünüyorum.
Finali 4-0 kazanan Darebi futbol takımı, kendilerine sahnede takdim edilen kupayı sevgili Özgün`ü sahneye çağırıp ona vermeleri ortalığın alkış tufanıyla inlemesine yetmişti.
Hemen arkasından da sevgili Özgün yine yapacağını yaptı. “Bu değerli kupayı, hediyeyi çok severek, çok isteyerek aldım,” dedikten sonra, hemen ekledi: “Bu anlamlı kupayı yine çok severek ve yine çok isteyerek sevgili OZAN`a yollamak istiyorum…”
Bu da alkış seslerinin Mersin’e kadar gitmesine vesile oldu. Bence 1.Karer Kültür Festival`inin kupası gerçek sahibini buldu. Siz ne dersiniz?
Selam ve saygılarımla.
Turabi Yurtsever, binlom arşivi, 11.08.2008

Bir yorum

  1. Aydın Kılıçgedik Aydın Kılıçgedik Ağustos 23, 2011

    Arşivlerde kalan bu duygu yüklü yazıyı yeni okudum ve tarifsiz hüzünlendim,zira kupayı Darebi spor kazanmış,bu bir tesadüf mü yoksa muzize mi ?Çünkü bende darebi doğumluyum.Ve aradan yıllar geçecek çok uzun yıllar,karer festifali kapsamında spor karşılaşması düzenlenecek,sonuçta Darebi Spor madalyayı hak edecek.Madalya Sevgili meleğimiz, nurumuz Özgün’e takdim edildi.Özgün’ümde alicenablık göstererek madalyayı sonsuza uğurladığımız Ozan’ gönderdi.Ve sonuçda Darebide çıkan muhteşem Kupa yine darebi kökenli Ozan’a nasip oldu bu olağan üstü mucizeyi yeni keşfettim. ÖZGÜN ,OZAN sizleri KARERBABA’nın kollarına bırakıyorum.Orada huzur bulun rahat uyuyun.Görüşmek üzere.

Bir cevap yazın