İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özgün’den Karerli üniversite öğrencilerine burs…

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu (ÖKEB)

16 Ağustos 2011 günü aramızdan ayrılan sevgili kızımız Özgün‘ün umudu yaşamak, hayali bir üniversiteyi bitirmekti.

Özgün yaşam umudunu kaybetti, ama eğitim hayali sürüyor.

Daha kesin ve iddialı bir ifadeyle; Özgün’ün eğitim hayali sürecek ve sürdürülecektir.

Özgün, 2007 yılı Kasım ayında rahatsızlanınca, halası Gülten’in emekli olmadan önce hemşire olarak görev yaptığı Gazi Mahallesi Semt Polikliniği’ne götürülmüş; orada kan değerleri düşük çıkınca yapılan ileri tahliller sonunda acı gerçek ortaya çıkmıştı. Lösemi hastası olduğu anlaşıldığında Özgün henüz 18 yaşındaydı.

Su damlası kadar berrak, güler yüzlü, hayat dolu Özgün’ün hayata tutunma uğraşı beş yıl sürdü. 16 Ağustos 2011 günü hayata gözlerini yumduğunda Özgün henüz 22 yaşındaydı. Özgün şimdi Gazi Mezarlığı’nın kendine özgü bir köşesinde uyuyor.

Ailenin aldığı bir kararla Özgün’ün adına 2011 itibarıyla her yıl Karerli üniversite öğrencilerine eğitim bursu verilecektir.

Bursun ana kaynağını bu güne kadar Özgün’ün hesabında toplanan mevcut nakit, anne Aygül’ün her ay maaşından ayıracağı bir miktar ile Özgün’e adanan basılı ve görsel yayınlarından elde edilecek gelirler ve gönüllü katkılarından oluşmaktadır veya oluşacaktır.

Burs hesabı Aygül, Şakir, Gülten Kaplanseren Yurtsever, Turabi ve Cafer Yurtsever olmak üzere 5 kişi tarafından yönetilecek ve bundan böyle “Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu” olarak anılacaktır.

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu’nun kaynağı, amacı, koşul ve istisnaları açıkça belirlenmiştir ve kesindir.

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu’nun bütün tartışmaların dışında tutulmasına özen gösterilecek; anlam ve önemine halel getirecek ifade, ima ve serzenişlere müsaade edilmeyecek; öğrenci seçimi ve aylık ödeme miktarının belirlenmesi tamamen yukarıda adı geçen kişilerin veya gelecekte yerlerine geçecek kişilerin tasarrufunda olacaktır.

2011-2012 eğitim dönemi için 5 özel öğrencimiz aile tarafından belirlendi. Öğrencilerin Ziraat Bankası’nda açacakları hesap bilgileri alınır alınmaz ilk ödemeler banka hesaplarına aktarılacak; müteakip ödemeler ise 9 ay boyunca her ayın ilk haftası içinde interaktif yolla yapılacaktır. İlk yıl aylık burs tutarı 200.- TL’dir. Önümüzdeki eğitim dönemleri için öğrenci sayısı ve burs tutarı dönem başlangıcında belirlenip, ilan edilecektir.

27.09.2011

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın